Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Szkoły Podstawowe - Miasto Toruń

Oferta jednostki

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 17 IM. GEN. JÓZEFA BEMA

ul. Rudacka 26-32, 87-100 Toruń

tel. 56 654 72 42, 500 174 879

e-mail: szk.podst.17@wp.pl

WWW: https://sp17torun.edupage.org/

imię i nazwisko dyrektora: Tadeusz Szudzik

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
Ogólnodostępny AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
07:00 - 16:30
Możliwość wyżywienia:
Katering
Własny budynek:
Tak
Basen:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Tak
Godziny pracy świetlicy:
07:00 - 16:30
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

https://drive.google.com/file/d/1R8Vaqn6rbCYhF6qGDfeOXgP88Rh_eMh4/view?usp=sharing

Szkoła Podstawowa nr 17 jest położona w lewobrzeżnej części Torunia, na osiedlu Rudak. To bezpieczne, zaciszne i malownicze miejsce otoczone lasem i pomnikami przyrody. Zajęcia odbywają się w dwóch budynkach, które zostały poddane gruntownej termomodernizacji. Z kolei odrestaurowany budynek zabytkowej wozowni zaadaptowany został na uroczą świetlicę szkolną. Uczniowie mogą z niej korzystać od godz. 7:00 do 16:30. Szkoła posiada nowoczesne obiekty sportowe – boisko do gry w piłkę nożną, ze sztuczną murawą, otoczone bieżnią lekkoatletyczną, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz skocznię w dal. Do dyspozycji są również dwa place zabaw, dziecięca siłownia, dziedziniec szkolny i parking. Na dziedzińcu wymalowany jest plac manewrowy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową. 

Sale dydaktyczne dostosowane są do potrzeb uczniów – wyposażone w nowe meble, posiadamy pracownie: biologiczno-chemiczną, fizyczno-geograficzną, komputerową. We wszystkich salach są w tablice lub monitory interaktywne, rzutniki cyfrowe. Na terenie szkoły znajduje się gabinet pielęgniarski i biblioteka szkolna.

Dysponujemy stołówką, w której serwowane są obiady dostarczane przez firmę cateringową oraz automatem ze zdrową żywnością. Każdy uczeń ma swoją szafkę zamykaną na kluczyk. 

Oferujemy naukę w systemie jednozmianowym. Atutem szkoły są małoliczne klasy. Żadne dziecko nie jest anonimowe, a kameralna atmosfera i przyjazne otoczenie sprzyja korzystaniu z usług edukacyjno-wychowawczych. Szanse edukacyjne uczniów zwiększane są poprzez wspomaganie ich rozwoju na zajęciach terapeutycznych i logopedycznych. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i zdolności w ramach kół zainteresowań. Nauczyciele dbają o odkrywanie i rozwijanie indywidualnych talentów: literackich, plastycznych, matematycznych, przyrodniczych, muzycznych, sportowych. Uczniowie biorą udział w konkursach tematycznych i zawodach sportowych. Ostatnie sukcesy uczniów: 1 miejsce w konkursie „Z kart historii Niepodległej Polski”, 2 i 3 miejsce w etapie rejonowym ligi zadaniowej, 1 i 3 miejsce w toruńskich igrzyskach dzieci, 1 i 3 miejsce w konkursie fotograficznym „Toruń w obiektywie”, wyróżnienia w konkursach plastycznych i muzycznych. Uczniowie mają także możliwość nauki gry na instrumentach dętych oraz uczestnictwa w zajęciach szkolnej orkiestry dętej. 

Szkoła organizuje imprezy dla środowiska, zajęcia otwarte dla rodziców, jest organizatorem konkursów szkolnych i międzyszkolnych. Realizuje Program dla szkół (przetwory mleczne, owoce i warzywa dla uczniów), Program Promocji Zdrowia wśród toruńskiej Młodzieży. W poprzednich latach braliśmy udział w projektach unijnych: „Zaprogramowani czyli zespołowo i kreatywnie w świecie robotyki” oraz „Nauka to takie proste”. Celem programów było rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych, kreatywności i innowacyjności. Dzięki tym programom szkoła wzbogaciła wyposażenie pracowni przyrodniczo-matematycznych o wartości ponad 70.000 zł. Szkoła wzięła udział w programie „Laboratoria przyszłości”, zakupiła pomoce dydaktyczne do przedmiotów technicznych i przyrodniczych za 60.000 zł. Obecnie realizowane są zajęcia z wykorzystaniem tych pomocy. Od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w powszechnej nauce pływania realizując program „Umiem pływać”. Szkoła współpracuje także z organizacjami zewnętrznymi, wspierającymi działalność edukacyjną; EDUPROJEKTOR, go4progress, Klubem Sportowym Sekcją Walki Kimura Toruń, Centrum Tańca „Gabi”, Młodzieżową Akademią Futbolu, parafią rzymsko-katolicką Opatrzności Bożej.


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6