Tło lewe Tło prawe
  • Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Nabór do szkół podstawowych

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Sikorskiego 56, 42-202 Częstochowa

tel. 343614075, 345065006

e-mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl

WWW: http://sp38.czest.pl

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
klasa pierwsza AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
07:00 - 17:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Prowadzi świetlicę:
Tak
Pracuje na zmiany:
Dwie zmiany
Monitoring:
Tak

Opis jednostki

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie to miejsce z historią i tradycją. Osiem lat temu budynek przeszedł generalny remont, dzięki czemu możemy zapewnić naszym uczniom warunki, na jakie zasługują. Teren wokół szkoły także oferuje wiele udogodnień: posiadamy boisko ze sztucznej trawy przeznaczone do gry w piłkę nożną, boiska tartanowe: do gry w piłkę ręczną, do piłki koszykowej, bieżnię, miejsce przeznaczone do skoków w dal. Dzięki temu uczące się u nas dzieci mają możliwość rozwijania swych zdolności i umiejętności w jak najlepszych warunkach. Na terenie znajdują się także dwa place zabaw. Miłośnicy przyrody mogą natomiast korzystać ze stacji meteorologicznej oraz podziwiać arboretum i odczytać stan zanieczyszczenia powietrza.
Szkoła cieszy się szacunkiem i popularnością także dzięki znakomicie wykształconej kadrze pedagogicznej, która na co dzień podejmuje liczne działania rozwijające uczniowskie talenty. Nauczyciele z pasją i zaangażowaniem prowadzą zajęcia pozalekcyjne, które spotykają się dużym zainteresowaniem uczniów. Są to m.in.: teatrzyk szkolny, zespół instrumentalno -muzyczny, koło plastyczne, koło przyrodnicze oraz turystyczne. Nasza szkoła jest przyjazna harcerstwu, a na jej terenie prężnie działa gromada zuchowa oraz drużyna harcerska. Sale lekcyjne są bardzo dobrze wyposażone i przystosowane do korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych, co wzmacnia motywację do zdobywania wiedzy o świecie, a zarazem ułatwia jej przekazywanie.
W szkole funkcjonują klasy sportowe o profilach: tanecznym oraz piłki nożnej. Uczęszczający do nich uczniowie osiągają znaczące sukcesy podczas turniejów tańca, a także turniejów sportowych.
Szkoła nieustannie rozwija się, o czym świadczą liczne projekty unijne, ogólnopolskie i miejskie, w których bierzemy udział.
Uczniowie czują się tu bezpiecznie i pewnie, a my ze swojej strony zapewniamy im pomoc pedagoga i wsparcie psychologiczne. Świetlica szkolna gwarantuje opiekę od godziny 7.00 do godziny 17.00, dzięki czemu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Dysponujemy nowoczesną stołówką. Szkoła pracuje na 1,5 zmiany.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6
Powrót do oferty