Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Szkoły Podstawowe - Miasto Toruń

Oferta jednostki

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

ul. Ignacego Paderewskiego 5/11, 87-100 Toruń

tel. 566520185

fax. 566520185

e-mail: gim15torun@interia.pl

WWW: http://sp15torun.edu.pl

imię i nazwisko dyrektora: Antoni Napierski

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
Ogólnodostępny AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
08:00 - 16:05
Możliwość wyżywienia:
Katering
Własny budynek:
Tak
Basen:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Tak
Godziny pracy świetlicy:
06:45 - 16:30
Pracuje na zmiany:
Dwie zmiany
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Toruniu jest placówką oświatową istniejącą od 1966 roku. W 2009 roku dobudowano nowe skrzydło (z przeznaczeniem dla klas 1-3 szkoły podstawowej) i pełnowymiarową halę sportową.
Placówka dba o wszechstronny rozwój ucznia, stale wzbogaca i powiększa swoją bazę dydaktyczną, a także pozyskuje środki na jej rozbudowę z różnych źródeł.
Dla swoich uczniów przygotowaliśmy komfortowe i bezpieczne warunki nauki oraz zabawy. Do ich dyspozycji są dwie sale gimnastyczne, miejsce zabaw w budynku szkoły, dwa zewnętrzne place zabaw, miasteczko rowerowe z grami terenowymi, kompleks boisk sportowych „Orlik”, siłownia. Sale lekcyjne znajdują się w specjalnie wydzielonym nowym skrzydle szkoły. Wyposażone są w nowoczesny sprzęt komputerowy i audio-wizualny (tablice multimedialne, laptopy, rzutniki). Do potrzeb najmłodszych uczniów dostosowane są również toalety. W szkole działa świetlica (czynna dla dzieci od 06.45 do 16.30).
Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Uczniom oferujemy różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne: artystyczne, sportowe, językowe, komputerowe (we własnej pracowni – przeznaczonej wyłącznie dla klas 1-3 szkoły podstawowej) oraz specjalistyczne: terapeutyczne, logopedyczne, wyrównawcze, gimnastyki korekcyjnej. Bierzemy udział w programie "Umiem pływać", gdzie w ramach bezpłatnych zajęć uczymy dzieci pływać. Jesteśmy także uczestnikami programów: „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”. Korzystamy również z programów unijnych, między innymi takich jak: "Zaprogramowani" oraz „Mistrzowie Kodowania” – programowanie w języku scratch, czy "Nauka to takie proste".
Nasi uczniowie plasują się na wysokich miejscach w zawodach sportowych, np. „Jestem sprawny”, „Sprawny Miś”, zarówno na poziomie miejskim, powiatowym, jak i wojewódzkim. W szkole działa również 24-godzinny monitoring wizyjny oraz stołówka (obiady - catering, obecna cena 12,00 zł). Rodzice mają ciągły dostęp do osiągnięć, ocen i postępów swoich dzieci poprzez internetowy dziennik elektroniczny. 

Zapraszamy na nasz profil na FB: @sp15torun


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6