Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do szkół podstawowych

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

ul. Tczewska 13, 82-200 Malbork

tel. 55 272 20 35

e-mail: szkola65@o2.pl

WWW: http://www.sp6malbork.edupage.org

imię i nazwisko dyrektora: Krzysztof Keński

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
klasa pierwsza AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Możliwość wyżywienia:
Katering
Basen:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Tak
Godziny pracy świetlicy:
07:00 - 16:30
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Nasza szkoła ma bogatą ponad 70-letnia tradycję oraz cieszy się uznaniem rodziców. Wieloletnia tradycja szkoły i odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie nauczycieli w pracy z dziećmi najmłodszymi jest gwarancją dobrej opieki i bardzo dobrego przygotowania dzieci do dalszej nauki w starszych klasach. Dbamy o to, aby panowała u nas ciepła, rodzinna atmosfera. Szkoła jest bezpieczna i posiada monitoring. Sale przystosowane są do potrzeb dzieci - są duże, nasłonecznione i estetycznie urządzone. W naszej szkole oferujemy opiekę świetlicową (uczniowie klas I-III mają pierwszeństwo). Świetlica szkolna czynna jest w godzinach od 7:00 do 16:30. Istnieje możliwość zjedzenia smacznego obiadu w naszej szkolnej stołówce, która obsługiwana jest przez zewnętrzną firmę świadczącą usługi cateringowe. Szkołę otacza teren zielony wyposażony w boiska do gry w piłkę nożną, piłkę koszykową oraz siatkową, jak również w nowy plac zabaw z zabawkami przeznaczonymi dla dzieci w każdym wieku. Starsi uczniowie mogą korzystać z urządzeń fitness.

Nasi podopieczni korzystają ze wsparcia: pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa, logopedy, pielęgniarki  (2 razy w tygodniu). W szkole odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe, plastyczne, wokalne, informatyczne z elementami programowania, szachowe. 

Jak działamy?

Troszczymy się o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcając do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych.

Budujemy dziecięcą wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz rozwijamy umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych. Wprowadzamy dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijania umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne. Kształtujemy u dzieci poczucie przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej. Dzieci chętnie biorą udział w różnych szkolnych imprezach i konkursach, a także w akcjach charytatywnych. 

Nasi uczniowie i nasze uczennice maja u nas zapewnioną opiekę, wychowanie i naukę w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Nasza szkoła uczy, bawi i wychowuje. Jest szkołą z sercem.


Zdjęcia jednostki