Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do szkół podstawowych

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku

ul. Stefana Żeromskiego 45, 82-200 Malbork

tel. 55 272-25-11

e-mail: sekretariat@g1.malbork.pl

WWW: http://www.g1.malbork.pl

imię i nazwisko dyrektora: Sławomir Kempa

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
Brak danych

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Możliwość wyżywienia:
Katering
Basen:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Tak
Godziny pracy świetlicy:
06:30 - 16:30
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Szanowni Państwo

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku zaprasza do składania zgłoszeń kandydatów do klas pierwszych szkoły podstawowej.

W związku z rozpoczęciem rekrutacji do szkół podstawowych chciałbym przekazać Państwu szereg informacji związanych z Szkoła Podstawową nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku oraz naborem uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.

W nowym roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzenie dwóch nowych oddziałów klas pierwszych. W szkole pobierać naukę będą również dzieci we wszystkich klasach typowych dla szkoły podstawowej. Wszystkie odziały klas 1-3 pracują w systemie jednozmianowym tzn., że dzieci uczestniczą w zajęciach od godziny 8.00.

W szkole funkcjonuje świetlica, przeznaczona dla uczniów młodszych, których rodzice są czynni zawodowo, pracująca w godzinach 6.30-16.30.

Szkoła dysponuje stołówką szkolną, w której wydawane są obiady dla dzieci. Koszt obiadu dla ucznia wynosi obecnie 6,50 zł.

Opieka medyczna nad uczniami realizowana jest w oparciu o gabinet pielęgniarki szkolnej.

Uczniowie i ich rodzice mogą skorzystać z usług pedagoga szkolnegopedagoga specjalnegopsychologa logopedy, zatrudnionych w szkole.

Szkoła dysponuje dobrą bazą materialną: laboratorium chemicznym, laboratorium fizycznym, salą komputerową, biblioteką szkolną (liczącą prawie 20 tys. woluminów), dwiema salami gimnastycznymi, siłownią plenerową i placem zabaw.

Wszystkie pomieszczenia szkolne - sale lekcyjne, toalety oraz świetlica - dostosowane zostały do potrzeb dzieci młodszych. Zakupione zostało również nowoczesne wyposażenie do nauczania wczesnoszkolnego oraz zajęć świetlicowych.

We wszystkich oddziałach nauczany jest język angielski (główny język obcy). Od klasy siódmej dodatkowo, do wyboru przez uczniów, nauczany jest jeszcze język niemiecki lub język hiszpański (drugi język obcy).

W szkole już od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje dziennik elektroniczny VULCAN UONET+, który umożliwia rodzicom śledzenie na bieżąco postępów edukacyjnych ich dzieci. Korzystanie z tej aplikacji jest dla wszystkich użytkowników – rodziców i uczniów – bezpłatne, wymaga jedynie posiadanie adresu poczty elektronicznej.

W przypadku zawieszenia zajęć szkolnych zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji na platformie Microsoft Teams.

Wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki szkolne oraz inne materiały edukacyjne za darmo. Dystrybucją książek zajmuje się biblioteka szkolna.

Wszelkie informacje o szkole, w tym dotyczące rekrutacji, możecie Państwo odnaleźć na naszej stronie internetowej http://www.g1.malbork.pl

Ewentualne pytania prosimy kierować pisemnie na adres sekretariat@g1.malbork.pl lub telefonicznie pod numer 55 272-25-11.

Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w kontaktach indywidualnych.

Sekretariat czyny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 730-1600.

W przypadku zapisu dziecka do innej szkoły proszę o przekazanie stosownej informacji gdzie dziecko spełniać będzie obowiązek szkolny.

Zainteresowanych rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych zapraszamy na Dzień Otwarty naszej szkoły, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 roku w godzinach 9.00-12.00.

 

Z wyrazami szacunku

Sławomir Kempa

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2